Przejdź do głównej zawartości

Piątek - wypoczęta liga

 Kadra się przewaliła, liga wraca z opierdalania się. Ekstra , +1 + 2 .

To jasne, że się wybyczyli , bo policzyć "grających dorosłych reprezentantów" wyciągniętych z Extra i tej niby 2 Ligi nie za wielu było.

Piszę o "poważnych dorosłych reprezentacjach" nie  o jakiś "Under piłkarskich" .

 Zresztą nawet i ta nazwa "under" jest wiele mówiąca. To "under" to przecież w tłumaczeniu z angielskiego -->  "poniżej poziomu, pod spodem". Co udowadnia  PZPN , w której najstarszej kadrze same repy, wyleniałe od wysiadywania ławek za granicami Polski. Zresztą może lepiej nie ruszać tego "gówna"? Skoro nawet Pan Lewandowski dziwi się dlaczego w kadrze brak tych "underpiłkarzy", 18 - 20 latków .

Którzy mogliby GRAĆ w 1 reprezentacji, bo tylko ta U-17 w czasie obecnej przerwy grała o cokolwiek, jakiś awans do jakiegoś turnieju UEFA. Reszta "udermanów" biegała w tym czasie "towarzysko".

I tak się dziwię że ( może nie Ekstraklaspie bo od biedy można mówić np o "osłabieniu" Lecha , bo 2 jego graczy faktycznie GRAŁO o punkty - awans do następnych M.Świata FIFA - Hakans, Golizadeh), ALE  taka 1sza ( 2 ga) liga miały przerwę , a stamtąd do poważnych gier (oprócz może tych szczawików z U-17) nie zabrano NIKOGO.

Mogli więc kulać balona swobodnie w tym czasie , nikomu nie przeszkadzając  === w Betclick 1-Lidze. Za to wybyczyli się, wypoczęli (???) , by teraz uraczyć nas..... no czym? Sam nie wiem czym. 

Widowiskiem? Dla kogo skoro np w Pruszkowie trybuny "nie pękały w szwach" ( co pokazuje poniższy obrazek - screen z meczu).

A piszę to bo oglądałem co większe kawałki meczu Znicz ( środek ligi) i Warciny ( blisko spadku).



Co ja będę się produkował.

Wynik 0-0 i statystyki pomeczowe (powyżej) mówią wszystko o tej "walce o punkty wypoczętych piłkarzy". Co najwyżej jakiś pomysłowy komentator mógłby wymyśleć, że poziom był nędzny , bo przerwa reprezentacyjna  rozregulowała precyzyjnie nastawione wcześniej celowniki napastników.... ha ha ha.

Coś w tym mogłoby być gdyby  nie to , że.... taka Warta tak naprawdę nie ma prawdziwego napastnika, albo choćby jakiegoś piłkarza za takiego od biedy mogącego uchodzić. Więc jest  "po przerwie reprezentacyjnej" = ZERO ZERO w dzisiejszym meczu i jest też bezlitosny wykres meczów Warty (ostatnich plus dzisiejszy taki jak na poniższej grafice):


Jak widać po kolorach zestawienia = ostatnie 5 meczów "Zielonych"  = 3 porażki + 2 remisy i blisko, bardzo blisko spadku. I jest szansa że Wiktor Pleśnierowicz ( stoper Warty ) spotka się w meczu następnego sezonu z kolegami z Lecha (rezerwy) na poziomie 2 ( no 3 ciej) ligi. 

A tak się dobrze facio zapowiadał, był nawet na wypożyczeniu z Lecha w młodzieżowej Serie A - drużyna młodej Romy U19, w sez. 2019/2020 (miał wtedy 18 lat i był MPolski juniorów starszych ze Skórasiem, Kamińskim i Mrozkiem).





Komentarze