Przejdź do głównej zawartości

JAK NAS WIDZĄ TAK NAS PISZĄ == (www.transfermarkt.de --- wycena graczy Lecha - stan na 16 listopada 2022)

 Moja nieodżałowanej pamięci Babcia Anna często powtarzała poprawiając mi koszulę, przed wyjściem do podstawówki (5-tka,Sikorskiego,Wilda) "Jak nas widzą tak nas piszą".

Można wydziwiać na wyceny robione przez ludzi z www.transferwarkt.de , ale jak tak się dobrze przypatrzeć to ich liczby nie kłamią.

Na początek wycena ogólna Ekstraklasy -(początek listopada 2022).

I tu zaskoczenie, bo na 1  miejscu w Ekstra nie zespół "europejskiego grania" czyli Kolejorz, a lider bezapelacyjny ligi czyli Raków Częstochowa. Co prawda kadra Lecha oceniona w przeliczeniu  na 30 ludzi w ocenianej kadrze, Rakowa na 28 ale w tej 30ce sporo graczy "na przyczepkę" ( choćby Czekała, Pacławski , ale i też zawyżający sumę czyli  nie grający Rudko czy Żukowski).

Generalnie w Lechu najcenniejsi to , kolejno :  Skóraś, Ishak, Karlstroem i.... Pereira. Najcenniejsi i chyba najlepsi , na teraz.

Skóraś

Ishak

Karlstroem

Pereira

(od góry-Skóra,Ishak z Norymbergi,Karlstroem z Djurgadens,Pereira -z Gil Vincente)

Co ciekawe -- Skóraś, Karlstroem, Pereira to bardzo dobra inwestycja klubu, bo wszyscy trzej właśnie w Lechu zaliczają stałe, spore i systematyczne wzrosty i NIGDY nie byli w całej karierze tak wysoko wycenieni jak grając w Lechu (Karlstroem i Pereira tu najlepszymi przykładami!)

Ishak był już w swojej piłkarskiej karierze "wyżej" ,bo w Norymberdze w najlepszym swoim okresie w 2 Bundeslidze wyceniono go na 4,0Mln €, no ale to było w październiku 2018 roku! Czyli dawno. Potem w Niemczech zjazd do 1,20 Mln€ (kwiecień 2020) i znowu mozolne "odrabianie terenu" w Lechu na 3,0Mln€ !

Niezły progres zaliczają w Poznaniu Velde (najwyższa wartość w karierze to ta w Poznaniu- 1,50 Mln€ i krzywa pnie się w górę ) i Szymczak , który dopiero zaczyna tak naprawdę karierę, a wyceniany już na 700 Tsd€ i też na krzywej wznoszącej.

Velde

Szymczak

Z tych dołujących to  Ba Loua który zjechał z (Viktoria Pilzno) = 2,0Mln€ do...400 Tsd€ ! Pięciokrotny "zjazd po rynnie bez trzymanki". Dramat.

BaLoua

Co ciekawe- Sousa kupiony z Portugalii niewiele grając w Kolejorzu przez pół roku ( i w lidze i LK) niewiele stracił na wartości dużo siadając na ławce i wchodząc "na minuty" . Z 2,50 Mln€ grając w Portugalii na 1,80 Mln€ w Polsce. No ale tu grają takie czynniki jak : gra w U-21 Portugalii, młody wiek - 22 lata i to że to gracz - ofensywny pomocnik, Portugalczyk i "ma potencjał".

Sousa

Co oczywiste dna dobija Sobiech, ale co w tym dziwnego?

Sobiech (słupem zwany.... he he he)

Generalnie "kasa nie kłamie" i śledząc  wartości, stan obecny wyżej niż 1,0 Mln  to nawet bez znajomości Lecha, jego gry, wyników można bez pudła podać kto w kadrze Kolejorza  wręcz niezastąpiony i na teraz najlepszy ( dodamy więc do tej najlepszej czwórki ----Dagerstal, Satka, Milić, Murawski, Amaral). 

 Żukowskiego wycenę na 1,0 Mln€ potraktujmy jako "spadek" po wartości którą ze sobą przywiózł ze Szkocji (2,0 Mln€), no ale inna liga (brytyjska) inny klub (Rangers) więc i z rozdzielnika wyceny tam są zawyżone. A i tak w pół roku Żukowski potrafił zjechać z 2,0Mln€  na 1,0 Mln € , a to niezła ślizgawka !

Na koniec ,aż nie mogłem powstrzymać się od porównania obecnej (przed MŚwiata) sytuacji "globalnej" dwóch skrzydłowych Lecha: Kamyka ( już Bundesliga Wolfsburg) i Skóry ( jeszcze Lech Poznań). Ot to tak dla zabawy:


Powyżej sytuacja Kuby Kamińskiego " w skali Bundesligi/globalna".



Powyżej dane "światowe/lokalne" Michała Skórasia.


Pobawcie się w porównania Kamyka i Skóry i we wnioski z nich wynikające. I który jest po prostu na teraz lepszy. Dobrej zabawy !

Może za rok/dwa będzie można zrobić podobne porównanie i zobaczyć GDZIE SĄ -------------------- i Kamyk i Skóra !

Komentarze