Przejdź do głównej zawartości

HISTORIA NA JEDNYM ZDJĘCIU

 Poluję na zdjęcia z obozów Lecha ,na których widać nowe sylwetki i nowe twarze. Nowe dla kibola .

Teraz zidentyfikuje się ich na zdjęciu , a potem będzie łatwiej w bełkocie sprawozdawców zorientować się kto wchodzi na zmianę. Akurat trafiłem na oficjalnej na zdjęcie przedstawiające prawie ( bez Pacławskiego) komplet tzw "młodzieżowców- kandydatów do grania".

Powoli oswajam się z nowymi twarzami "swoich piłkarzy" ( a jestem zdania że w zespole musi być odpowiednia porcja młodych i Polaków). Polaków niekoniecznie młodych w komplecie, ale także starszych jak np  Salamon czy Czerwiński. Taki zestaw rodzi równowagę w szatni. A i Polakom chyba bardziej zależy na opinii kiboli niż "zagranicznym turystom z zachodu/wschodu/południa czy północy".

Polak po prostu nie może "wypiąć się na klub" jak np Keita, bo być może wróci z tułaczki, a kibole mają baaaardzo długą pamięć! I wypomną głupotę i nieostrożność nawet wtedy kiedy taki Niewdzięczny Pan Polak będzie miał np 40/50 lat   i przypomną naganne z punktu widzenia kibola zachowania boiskowe i pozaboiskowe. Klasyczny  przykład to słynna "goła dupa Drewniaka". Niby miało być śmiesznie , a łatka mocno się Drewniaka trzyma i jak "gol Możdżenia" na zawsze przylgnie do piłkarza.

Wracając do zdjęcia. 

To grupa ćwiczących w Turcji piłkarzy .Na pierwszym planie debiutanci Antczak i Czekała oraz ci co już zasmakowali obozowej grochówki czyli Wilak i Pingot.



Komentarze